HMB1201G01M
HMB1201G01M TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
product-1-1617038-8.datasheet.pdf
Виробник: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 75 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Hermetically
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 0.7 VDC
Must Operate Voltage: 7.2 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 5 ms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 75 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Hermetically, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Must Release Voltage: 0.7 VDC, Must Operate Voltage: 7.2 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 5 ms.
Інші пропозиції HMB1201G01M
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HMB1201G01M HMB1201G01M Виробник : TE Connectivity / P&B NG_DS_HMB1201G01M_1-728604.pdf Low Signal Relays - PCB 2FormC DPDT 12VDC 2A