Продукція > ROYALOHM > HP02WAF2553TCE
HP02WAF2553TCE ROYALOHM
hp-series.pdf
Виробник: ROYALOHM
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 0402; 255kΩ; 100mW; ±1%; HP; 50V
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...155°C
Type of resistor: thick film
Power: 0.1W
Resistance: 255kΩ
Tolerance: ±1%
Operating voltage: 50V
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Max. overload voltage: 100V
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Conform to the norm: AEC-Q200
Manufacturer series: HP
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; SMD; 0402; 255kΩ; 100mW; ±1%; HP; 50V, Mounting: SMD, Operating temperature: -55...155°C, Type of resistor: thick film, Power: 0.1W, Resistance: 255kΩ, Tolerance: ±1%, Operating voltage: 50V, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Max. overload voltage: 100V, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Conform to the norm: AEC-Q200, Manufacturer series: HP.