HP3-M-DC24V Panasonic Electric Works
hp.pdf
Виробник: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 40°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 60 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: 3PDT (3 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC - Nom
Must Release Voltage: 3.6 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 40°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Approval Agency: CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 60 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Contact Form: 3PDT (3 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC - Nom, Must Release Voltage: 3.6 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms.