Продукція > ADAM TECH > HPH2-B-10-UA
HPH2-B-10-UA
HPH2-B-10-UA Adam Tech
hph2-b-xx-ua-data-sheet.pdf
Виробник: Adam Tech
Description: CONN HEADER VERT 10POS 1.27MM
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VAC
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.105" (2.67mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.323" (8.20mm)
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.118" (3.00mm)
на замовлення 1033 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 10POS 1.27MM, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250VAC, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.105" (2.67mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.323" (8.20mm), Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.118" (3.00mm).