HPM-18-05-T-S Samtec Inc.
hpm-xx-xx-xx-x-xx-x-mkt.pdf
Виробник: Samtec Inc.
Description: .200" POWER TERMINAL STRIP
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 850VAC, 1200VDC
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 18
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.200" (5.08mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.180" (4.57mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.430" (10.92mm)
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Contact Length - Mating: 0.150" (3.81mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: .200" POWER TERMINAL STRIP, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 850VAC, 1200VDC, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 18, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.200" (5.08mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.180" (4.57mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.430" (10.92mm), Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Contact Length - Mating: 0.150" (3.81mm).