Продукція > NETPOWER > HPS4540N010N26R
HPS4540N010N26R
HPS4540N010N26R NetPower
HPS4540x010xxxR.pdf
Виробник: NetPower
Description: DC DC CONVERTER -54V 540W
Features: Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off
Packaging: Tray
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.41" L x 2.29" W x 0.51" H (61.2mm x 58.2mm x 12.9mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CE
Efficiency: 93%
Current - Output (Max): 10A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: -54V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 540 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
Standard Number: 62368-1
на замовлення 50 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER -54V 540W, Features: Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Packaging: Tray, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.41" L x 2.29" W x 0.51" H (61.2mm x 58.2mm x 12.9mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CE, Efficiency: 93%, Current - Output (Max): 10A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: -54V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Active, Power (Watts): 540 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV, Standard Number: 62368-1.