Продукція > ROYALOHM > HQ10W2J0244T4E
HQ10W2J0244T4E ROYALOHM
hq-series.pdf
Виробник: ROYALOHM
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 2010; 240kΩ; 500mW; ±5%; HQ; 200V
Type of resistor: thick film
Mounting: SMD
Case - inch: 2010
Case - mm: 5025
Resistance: 240kΩ
Power: 0.5W
Tolerance: ±5%
Manufacturer series: HQ
Operating voltage: 200V
Max. overload voltage: 500V
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Conform to the norm: AEC-Q200
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; SMD; 2010; 240kΩ; 500mW; ±5%; HQ; 200V, Type of resistor: thick film, Mounting: SMD, Case - inch: 2010, Case - mm: 5025, Resistance: 240kΩ, Power: 0.5W, Tolerance: ±5%, Manufacturer series: HQ, Operating voltage: 200V, Max. overload voltage: 500V, Operating temperature: -55...155°C, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Conform to the norm: AEC-Q200.