Продукція > KYOCERA AVX > HQCEJA391JAT1A
HQCEJA391JAT1A
HQCEJA391JAT1A KYOCERA AVX
HQ_Series_High_RF.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 390PF 3.6KV C0G/NP0 3838
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, High Voltage
Voltage - Rated: 3600V (3.6kV)
Package / Case: 3838 (9797 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.170" (4.32mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 390 pF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 390PF 3.6KV C0G/NP0 3838, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, High Voltage, Voltage - Rated: 3600V (3.6kV), Package / Case: 3838 (9797 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.170" (4.32mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 390 pF.