HR101CE060
HR101CE060 LOVATO ELECTRIC
20Generalpurposerelays_09_18.pdf
Виробник: LOVATO ELECTRIC
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 60VDC; 6A; 6A/250VAC; 6A/30VDC
Operating temperature: -40...70°C
Mounting: socket
Type of relay: electromagnetic
Manufacturer series: HR10
Relay variant: miniature
Contacts configuration: SPDT
DC contacts rating @R: 6A / 30V DC
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 200mW
Contact current max.: 6A
AC contacts rating @R: 6A / 250V AC
Rated coil voltage: 60V DC
Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC
Contact material: AgNi
на замовлення 32 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 60VDC; 6A; 6A/250VAC; 6A/30VDC, Operating temperature: -40...70°C, Mounting: socket, Type of relay: electromagnetic, Manufacturer series: HR10, Relay variant: miniature, Contacts configuration: SPDT, DC contacts rating @R: 6A / 30V DC, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 200mW, Contact current max.: 6A, AC contacts rating @R: 6A / 250V AC, Rated coil voltage: 60V DC, Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC, Contact material: AgNi.