HR25A-9R-12PA
HR25A-9R-12PA Hirose Electric Co Ltd
?distributor=digikey&type=catalogue&lang=en&num=HR25A-7P-6P(31)
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN RCPT MALE 12POS GOLD SOLDER
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Silver
Voltage Rating: 30VAC, 42VDC
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 12
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 9
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mounting Feature: Bulkhead - Rear Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Zinc Alloy
Shell Finish: Nickel
Primary Material: Metal
на замовлення 60 шт:
Написати відгук
Description: CONN RCPT MALE 12POS GOLD SOLDER, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Silver, Voltage Rating: 30VAC, 42VDC, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 12, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 9, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Bulkhead - Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Zinc Alloy, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal.