HR31-5.08R-5PD
HR31-5.08R-5PD Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER VERT 5POS 5.08MM
Packaging: Bulk
Features: Mating Flange
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 5
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Threaded
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.200" (5.08mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.169" (4.30mm)
Insulation Height: 0.472" (12.00mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 5POS 5.08MM, Packaging: Bulk, Features: Mating Flange, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 5, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Threaded, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.200" (5.08mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.169" (4.30mm), Insulation Height: 0.472" (12.00mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT).