HRA101CE024S
HRA101CE024S LOVATO ELECTRIC
20Generalpurposerelays_09_18.pdf
Виробник: LOVATO ELECTRIC
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; SPDT; Ucoil: 24VAC,24VDC; 6A; 6A/250VAC; 6A/30VDC
Mounting: for DIN rail mounting
Type of relay: interface
Indication: LED
Relay variant: Relay set
Leads: spring clamps
Contacts configuration: SPDT
Operating temperature: -40...70°C
Body dimensions: 6.3x76.5x89.5mm
Max. operating current: 6A
DC contacts rating @R: 6A / 30V DC
AC contacts rating @R: 6A / 250V AC
Rated coil voltage: 24V AC; 24V DC
Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC
Contact material: AgNi
на замовлення 167 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; SPDT; Ucoil: 24VAC,24VDC; 6A; 6A/250VAC; 6A/30VDC, Mounting: for DIN rail mounting, Type of relay: interface, Indication: LED, Relay variant: Relay set, Leads: spring clamps, Contacts configuration: SPDT, Operating temperature: -40...70°C, Body dimensions: 6.3x76.5x89.5mm, Max. operating current: 6A, DC contacts rating @R: 6A / 30V DC, AC contacts rating @R: 6A / 250V AC, Rated coil voltage: 24V AC; 24V DC, Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC, Contact material: AgNi.