Продукція > ARCOL > HS200 150R F
HS200 150R F
HS200 150R F ARCOL
acl_hs1.pdf?r=false
Виробник: ARCOL
Description: ALUMIN HOUSE 200 W 150 OHMS 1%
Packaging: Bulk
Power (Watts): 200W
Tolerance: ±1%
Lead Style: M6 Threaded
Package / Case: Axial, Box
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 3.531" L x 1.791" W (89.70mm x 45.50mm)
Composition: Wirewound
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 1.646" (41.80mm)
Part Status: Active
Resistance: 150 Ohms
на замовлення 14 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Power resistors, Description: Resistor: wire-wound; screw; 150Ω; 200W; ±1%; 1.9kV; 100ppm/°C, Resistance: 150Ω, Tolerance: ±1%, Power: 0.2kW, Mounting: screw, Operating voltage: 1.9kV, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Body dimensions: 89.7x72.5x41.8mm, Resistor features: needs additional heatsink, Type of resistor: wire-wound, Mounting holes pitch: 70x57.2mm, Leads: M6 screws, Power without heatsink: 50W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HS200 150R F HS200 150R F Виробник : ARCOL / Ohmite acl_hs10-1890310.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount PWR RES 200W 150 1%
на замовлення 48 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HS200 150R F HS200 150R F Виробник : ARCOL/OHMITE hs_arcol.pdf Category: Power resistors
Description: Resistor: wire-wound; screw; 150Ω; 200W; ±1%; 1.9kV; 100ppm/°C
Resistance: 150Ω
Tolerance: ±1%
Power: 0.2kW
Mounting: screw
Operating voltage: 1.9kV
Body dimensions: 89.7x72.5x41.8mm
Resistor features: needs additional heatsink
Type of resistor: wire-wound
Mounting holes pitch: 70x57.2mm
Leads: M6 screws
Power without heatsink: 50W
на замовлення 2 шт:
HS200 150R F HS200 150R F Виробник : Ohmite acl_hs10.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount PWR RES 200W 150 1%
на замовлення 3 шт:
HS200150RF HS200150RF Виробник : Ohmite 63883169052553acl_hs1.pdf Res Wirewound 150 Ohm 1% 50W/200W ±100ppm/°C Aluminum Housed AXL Chassis Mount