HSR01-48S24
HSR01-48S24 P-DUKE Technology, Inc.
HSR01%20Datasheet.pdf
Виробник: P-DUKE Technology, Inc.
Description: DC DC CONVERTER 24V 17W
Package / Case: 3-SIP Module
Size / Dimension: 0.48" L x 0.34" W x 0.69" H (12.1mm x 8.6mm x 17.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 72V
Approval Agency: CE
Efficiency: 92%
Current - Output (Max): 700mA
Voltage - Input (Min): 33V
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Power (Watts): 17 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 500 V
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 24V 17W, Features: Adjustable Output, Packaging: Tube, Package / Case: 3-SIP Module, Size / Dimension: 0.48" L x 0.34" W x 0.69" H (12.1mm x 8.6mm x 17.5mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 72V, Approval Agency: CE, Efficiency: 92%, Current - Output (Max): 700mA, Voltage - Input (Min): 33V, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Power (Watts): 17 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 500 V, Standard Number: 62368-1.