Продукція > KYOCERA AVX > HV04AA253JAN240
HV04AA253JAN240
HV04AA253JAN240 KYOCERA AVX
HV_Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.025UF 1KV NP0 8-DIP
Packaging: Tube
Tolerance: ±5%
Features: High Voltage, High Temperature
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 8-DIP (0.400", 10.16mm)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.402" L x 0.441" W (10.20mm x 11.20mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Applications: SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.400" (10.16mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.025 µF
Написати відгук
Description: CAP CER 0.025UF 1KV NP0 8-DIP, Packaging: Tube, Tolerance: ±5%, Features: High Voltage, High Temperature, Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 8-DIP (0.400", 10.16mm), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.402" L x 0.441" W (10.20mm x 11.20mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Applications: SMPS Filtering, Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.400" (10.16mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.025 µF.