Продукція > ROYALOHM > HV05WAJ0205T5E
HV05WAJ0205T5E ROYALOHM
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 0805; 2MΩ; 100mW; ±5%; HV; 400V; -55÷155°C
Type of resistor: thick film
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Resistance: 2MΩ
Power: 0.1W
Tolerance: ±5%
Operating voltage: 400V
Max. overload voltage: 800V
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; SMD; 0805; 2MΩ; 100mW; ±5%; HV; 400V; -55÷155°C, Type of resistor: thick film, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Resistance: 2MΩ, Power: 0.1W, Tolerance: ±5%, Operating voltage: 400V, Max. overload voltage: 800V, Operating temperature: -55...155°C, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Manufacturer series: HV, Conform to the norm: AEC-Q200.