Продукція > ROYALOHM > HV07W2J0244T5E
HV07W2J0244T5E ROYALOHM
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 1210; 240kΩ; 500mW; ±5%; HV; 800V
Type of resistor: thick film
Mounting: SMD
Case - inch: 1210
Case - mm: 3225
Resistance: 240kΩ
Power: 0.5W
Tolerance: ±5%
Manufacturer series: HV
Operating voltage: 800V
Max. overload voltage: 1.5kV
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; SMD; 1210; 240kΩ; 500mW; ±5%; HV; 800V, Type of resistor: thick film, Mounting: SMD, Case - inch: 1210, Case - mm: 3225, Resistance: 240kΩ, Power: 0.5W, Tolerance: ±5%, Manufacturer series: HV, Operating voltage: 800V, Max. overload voltage: 1.5kV, Operating temperature: -55...155°C, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Conform to the norm: AEC-Q200.