Продукція > IDEC > HW2L-A1F22QD-A-24V
HW2L-A1F22QD-A-24V IDEC
Виробник: IDEC
Description: LED SQUARE/FLUSH FV
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 10A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: 4PST-2NO/2NC
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-Off, Off-On
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Screw Terminal
Illumination Type, Color: LED, Amber
Illumination Voltage (Nominal): 24 VAC/DC
Actuator Type: Square, Button, Flush
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia
Color - Actuator/Cap: Amber
Voltage Rating - AC: 110 V
Voltage Rating - DC: 24 V