IDD10-15S2U CHINFA ELECTRONICS
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 10W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 15VDC; Iout: 0.67A; OUT: 1
Type of converter: DC/DC
Power: 10W
Input voltage: 18...36V DC
Output voltage: 15V DC
Output current: 0.67A
Manufacturer series: IDD10U
Body dimensions: 50.8x25.4x10.16mm
Efficiency: 89%
Operating temperature: -40...71°C
Protection: anti-overload OLP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1.5kV DC
Number of outputs: 1
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 10W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 15VDC; Iout: 0.67A; OUT: 1, Type of converter: DC/DC, Power: 10W, Input voltage: 18...36V DC, Output voltage: 15V DC, Output current: 0.67A, Manufacturer series: IDD10U, Body dimensions: 50.8x25.4x10.16mm, Efficiency: 89%, Operating temperature: -40...71°C, Protection: anti-overload OLP; short circuit protection SCP, Insulation voltage: 1.5kV DC, Number of outputs: 1.