IDD15-05D5U CHINFA ELECTRONICS
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷75VDC; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; OUT: 2
Type of converter: DC/DC
Power: 15W
Input voltage: 18...75V DC
Output voltage: 5V DC
Output voltage 2: -5V DC
Output current: 1.5A
Output current 2: 1.5A
Manufacturer series: IDD15U
Body dimensions: 50.8x25.4x10.16mm
Efficiency: 83%
Operating temperature: -40...51°C
Protection: anti-overload OLP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1.5kV DC
Number of outputs: 2
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷75VDC; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; OUT: 2, Type of converter: DC/DC, Power: 15W, Input voltage: 18...75V DC, Output voltage: 5V DC, Output voltage 2: -5V DC, Output current: 1.5A, Output current 2: 1.5A, Manufacturer series: IDD15U, Body dimensions: 50.8x25.4x10.16mm, Efficiency: 83%, Operating temperature: -40...51°C, Protection: anti-overload OLP; short circuit protection SCP, Insulation voltage: 1.5kV DC, Number of outputs: 2.