IHD1BH182L Vishay Dale
ihd.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1.8MH 250MA 4 OHM TH
Packaging: Bag
Tolerance: ±15%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 4Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 180mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Part Status: Active
Inductance: 1.8 mH
Current Rating (Amps): 250 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 1.8MH 250MA 4 OHM TH, Packaging: Bag, Tolerance: ±15%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 4Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 180mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Part Status: Active, Inductance: 1.8 mH, Current Rating (Amps): 250 mA.