IHD3BH120L Vishay Dale
ihd.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 12UH 4A 18 MOHM TH
Tolerance: ±15%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 18mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 4.7A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Inductance: 12 µH
Current Rating (Amps): 4 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 12UH 4A 18 MOHM TH, Tolerance: ±15%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 18mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 4.7A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Inductance: 12 µH, Current Rating (Amps): 4 A.