IHD3BH122L Vishay Dale
ihd.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1.2MH 600MA 977MOHM TH
Tolerance: ±15%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 977mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 510mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Inductance: 1.2 mH
Current Rating (Amps): 600 mA