IL-AG5-10P-S3T2
IL-AG5-10P-S3T2 JAE Electronics
IL-AG5_Series.pdf
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN HEADER VERT 10POS 2.5MM
Packaging: Tube
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Green
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm)
Insulation Height: 0.717" (18.20mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length: 0.594" (15.09mm)
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Contact Length - Mating: 0.331" (8.40mm)
на замовлення 640 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 10POS 2.5MM, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Brass, Insulation Color: Green, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm), Insulation Height: 0.717" (18.20mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Overall Contact Length: 0.594" (15.09mm), Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Contact Length - Mating: 0.331" (8.40mm).