Продукція > JAE ELECTRONICS > IL-AG5-14P-D3T2-A
IL-AG5-14P-D3T2-A
IL-AG5-14P-D3T2-A JAE Electronics
670_SJ023254.pdf
Виробник: JAE Electronics
Description: Interconnect Rectangular
Features: Board Guide
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 14
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Green
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm)
Insulation Height: 0.717" (18.20mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length: 0.598" (15.20mm)
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm)
Contact Length - Mating: 0.331" (8.40mm)
на замовлення 520 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: Interconnect Rectangular, Features: Board Guide, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 14, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Green, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm), Insulation Height: 0.717" (18.20mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Overall Contact Length: 0.598" (15.20mm), Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm), Contact Length - Mating: 0.331" (8.40mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IL-AG5-14P-D3T2-A IL-AG5-14P-D3T2-A Виробник : JAE Electronics 670_SJ023254.pdf Automotive Connectors 14POS 2.5MM R/A STRAIGHT PIN HEADER