IL-AG5-18P-D3L2
IL-AG5-18P-D3L2 JAE Electronics
jaeis01023_1-2271567.pdf
Виробник: JAE Electronics
Automotive Connectors 18 POS SOCKET HOUSING
на замовлення 1047 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 18POS 2.5MM, Packaging: Bulk, Features: Board Guide, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 18, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Brass, Insulation Color: Green, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm), Insulation Height: 0.591" (15.00mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm), Contact Length - Mating: 0.331" (8.40mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IL-AG5-18P-D3L2 IL-AG5-18P-D3L2 Виробник : JAE Electronics IL-AG5_Series.pdf Description: CONN HEADER R/A 18POS 2.5MM
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A per Contact
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 18
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Insulation Color: Green
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm)
Insulation Height: 0.591" (15.00mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm)
Contact Length - Mating: 0.331" (8.40mm)