IL-AG5-22P-D3T2
IL-AG5-22P-D3T2 JAE Electronics
Transportation_PG_V2.2.pdf
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN HEADER VERT 22POS 2.5MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 22
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Insulation Color: Green
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm)
Insulation Height: 0.717" (18.20mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length: 0.594" (15.09mm)
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm)
Contact Length - Mating: 0.331" (8.40mm)
на замовлення 612 шт:
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 22POS 2.5MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 22, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Brass, Insulation Color: Green, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm), Insulation Height: 0.717" (18.20mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Overall Contact Length: 0.594" (15.09mm), Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm), Contact Length - Mating: 0.331" (8.40mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IL-AG5-22P-D3T2 IL-AG5-22P-D3T2 Виробник : JAE Electronics jaeis00984-1.pdf Automotive Connectors 22P Pin Header 2.5mm