IL-AG7-22P-D3T2 JAE Electronics
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN HEADER VERT 22POS 2.5MM
Features: Mounting Flange
Packaging: Tray
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 22
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Green
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm)
Insulation Height: 0.913" (23.20mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm)
Contact Length - Mating: 0.331" (8.40mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 22POS 2.5MM, Features: Mounting Flange, Packaging: Tray, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 22, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Brass, Insulation Color: Green, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm), Insulation Height: 0.913" (23.20mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm), Contact Length - Mating: 0.331" (8.40mm).
Інші пропозиції IL-AG7-22P-D3T2
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IL-AG7-22P-D3T2 IL-AG7-22P-D3T2 Виробник : JAE Electronics Automotive Connectors 22P Pin Header 2.5mm