Продукція > JAE ELECTRONICS > IL-G-13P-S3T2-SA
IL-G-13P-S3T2-SA
IL-G-13P-S3T2-SA JAE Electronics
?topics_id=64488&ext_no=06&index=0&_lang=en
Виробник: JAE Electronics
Headers & Wire Housings Rcpt 2.5MM 13P VERT
на замовлення 276 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 13POS 2.5MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 13, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Friction Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Brown, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm), Insulation Height: 0.280" (7.10mm), Shrouding: Shrouded - 1 Wall, Overall Contact Length: 0.378" (9.60mm), Insulation Material: Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IL-G-13P-S3T2-SA IL-G-13P-S3T2-SA Виробник : JAE Electronics ?topics_id=64488&ext_no=06&index=0&_lang=en Description: CONN HEADER VERT 13POS 2.5MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 13
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Friction Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Brown
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm)
Insulation Height: 0.280" (7.10mm)
Shrouding: Shrouded - 1 Wall
Overall Contact Length: 0.378" (9.60mm)
Insulation Material: Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm)