Продукція > JAE ELECTRONICS > IL-S-12P-S2L2-EF
IL-S-12P-S2L2-EF JAE Electronics
IL-S%20Series%20Connectors.pdf
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN HEADER R/A 12POS 2MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 300VAC, 400VDC
Current Rating (Amps): 3A per Contact
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 12
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Kinked Pin, Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Brown
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm)
Insulation Height: 0.177" (4.50mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Contact Length - Mating: 0.126" (3.20mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 12POS 2MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 300VAC, 400VDC, Current Rating (Amps): 3A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 12, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Kinked Pin, Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Brown, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm), Insulation Height: 0.177" (4.50mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Contact Length - Mating: 0.126" (3.20mm).