Продукція > JAE ELECTRONICS > IL-WX-14P-HF-B-E1000E
IL-WX-14P-HF-B-E1000E JAE Electronics
IL-WX-xxPx-HF-xE_Dwg.pdf
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN HEADER SMD R/A 14POS 0.8MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 0.5A per Contact
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 14
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.031" (0.80mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.185" (4.70mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.059" (1.50mm)
Contact Length - Mating: 0.071" (1.80mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD R/A 14POS 0.8MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Solder Retention, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 0.5A per Contact, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 14, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.031" (0.80mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.185" (4.70mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.059" (1.50mm), Contact Length - Mating: 0.071" (1.80mm).
Інші пропозиції IL-WX-14P-HF-B-E1000E
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IL-WX-14P-HF-B-E1000E IL-WX-14P-HF-B-E1000E Виробник : JAE Electronics J037734-939075.pdf Board to Board & Mezzanine Connectors 14POS 0.8MM SMT