Продукція > JAE ELECTRONICS > IL-WX-14SB-VF-B-E1000E
IL-WX-14SB-VF-B-E1000E JAE Electronics
IL-WX-xxPx-HF-xE_Dwg.pdf
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN RCPT 14POS 0.031 TIN SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Board Guide, Solder Retention
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 0.5A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 14
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Forked
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 4.5mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.031" (0.80mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Insulation Height: 0.128" (3.25mm)
Row Spacing - Mating: 0.059" (1.50mm)
Number of Rows: 2
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 14POS 0.031 TIN SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Board Guide, Solder Retention, Connector Type: Receptacle, Current Rating (Amps): 0.5A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 14, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Forked, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 4.5mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.031" (0.80mm), Contact Finish - Mating: Tin, Insulation Height: 0.128" (3.25mm), Row Spacing - Mating: 0.059" (1.50mm), Number of Rows: 2.