Продукція > JAE ELECTRONICS > IL-WX-16PB-VF-B-E1000E
IL-WX-16PB-VF-B-E1000E JAE Electronics
jae_06052019_IL-WX-16PB-VF-B-E1000E.pdf
Виробник: JAE Electronics
Board to Board & Mezzanine Connectors 0.8 mm pitch, SMT, parallel/ vertical, 16 pos., Pin header
на замовлення 751 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 16POS 0.8MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Board Guide, Solder Retention, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 0.5A per Contact, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 16, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.031" (0.80mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.144" (3.66mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Row Spacing - Mating: 0.059" (1.50mm), Contact Length - Mating: 0.071" (1.80mm).
Інші пропозиції IL-WX-16PB-VF-B-E1000E
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IL-WX-16PB-VF-B-E1000E Виробник : JAE Electronics IL-WX-xxPx-HF-xE_Dwg.pdf Description: CONN HEADER SMD 16POS 0.8MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Board Guide, Solder Retention
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 0.5A per Contact
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 16
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.031" (0.80mm)
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.144" (3.66mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS)
Row Spacing - Mating: 0.059" (1.50mm)
Contact Length - Mating: 0.071" (1.80mm)