ILC0805ER5N6S
ILC0805ER5N6S Vishay Dale
ILC-0805_Series_Rev_Mar_2017.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 5.6NH 300MA 230MOHM SM
Tolerance: ±0.3nH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 230mOhm Max
Q @ Freq: 15 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 3GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Inductance: 5.6 nH
Current Rating (Amps): 300 mA