IM01EB1R5K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1.5UH 310MA 490MOHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 490mOhm Max
Q @ Freq: 40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 150MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 310 mA