IM01RU4R7K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 4.7UH 150MA 2.1 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 2.1Ohm Max
Q @ Freq: 55 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 88MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 150 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 4.7UH 150MA 2.1 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 2.1Ohm Max, Q @ Freq: 55 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 88MHz, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 150 mA.