IM02BH3R3K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 3.3UH 270MA 850MOHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 850mOhm Max
Q @ Freq: 45 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 90MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 270 mA