IM02EB1R2K
IM02EB1R2K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1.2UH 590MA 180MOHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 180mOhm Max
Q @ Freq: 25 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 150MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Inductance: 1.2 µH
Current Rating (Amps): 590 mA