IM02EB1R8K
IM02EB1R8K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1.8UH 455MA 300MOHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 300mOhm Max
Q @ Freq: 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 125MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Inductance: 1.8 µH
Current Rating (Amps): 455 mA