IM02EB2R7G Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 2.7UH 355MA 550MOHM TH
Tolerance: ±2%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 550mOhm Max
Q @ Freq: 37 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 100MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 2.7 µH
Current Rating (Amps): 355 mA