IM02EB471K
IM02EB471K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 470UH 36MA 42 OHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 42Ohm Max
Q @ Freq: 30 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant: 6MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 790 kHz
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 36 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 470UH 36MA 42 OHM TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 42Ohm Max, Q @ Freq: 30 @ 790kHz, Frequency - Self Resonant: 6MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 790 kHz, Inductance: 470 µH, Current Rating (Amps): 36 mA.