IM02EB6R8K
IM02EB6R8K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 6.8UH 175MA 2 OHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 2Ohm Max
Q @ Freq: 50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 60MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 175 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 6.8UH 175MA 2 OHM TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 2Ohm Max, Q @ Freq: 50 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 60MHz, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 175 mA.