IM02ER3R9F Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 3.9UH 250MA 1 OHM TH
Tolerance: ±1%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 1Ohm Max
Q @ Freq: 45 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 80MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 3.9 µH
Current Rating (Amps): 250 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 3.9UH 250MA 1 OHM TH, Tolerance: ±1%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 1Ohm Max, Q @ Freq: 45 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 80MHz, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 3.9 µH, Current Rating (Amps): 250 mA.