IM02RU390K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 39UH 125MA 3.6 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 3.6Ohm Max
Q @ Freq: 45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant: 22MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 39 µH
Current Rating (Amps): 125 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 39UH 125MA 3.6 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 3.6Ohm Max, Q @ Freq: 45 @ 2.5MHz, Frequency - Self Resonant: 22MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 39 µH, Current Rating (Amps): 125 mA.