IM02RU4R7J Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 4.7UH 230MA 1.2 OHM TH
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.2Ohm Max
Q @ Freq: 45 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 75MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 230 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 4.7UH 230MA 1.2 OHM TH, Tolerance: ±5%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.2Ohm Max, Q @ Freq: 45 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 75MHz, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 230 mA.