IM02ST150J Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 15UH 150MA 2.8 OHM TH
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 2.8Ohm Max
Q @ Freq: 40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant: 35MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 150 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 15UH 150MA 2.8 OHM TH, Tolerance: ±5%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 2.8Ohm Max, Q @ Freq: 40 @ 2.5MHz, Frequency - Self Resonant: 35MHz, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 2.5 MHz, Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 150 mA.