IM02ST821K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 820UH 29MA 65 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 65Ohm Max
Q @ Freq: 30 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant: 3.8MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 790 kHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 820 µH
Current Rating (Amps): 29 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 820UH 29MA 65 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 65Ohm Max, Q @ Freq: 30 @ 790kHz, Frequency - Self Resonant: 3.8MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 790 kHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 820 µH, Current Rating (Amps): 29 mA.