IM04BH511K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 510UH 98MA 18.8 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 18.8Ohm Max
Q @ Freq: 65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant: 3.7MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 790 kHz
Inductance: 510 µH
Current Rating (Amps): 98 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 510UH 98MA 18.8 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 18.8Ohm Max, Q @ Freq: 65 @ 790kHz, Frequency - Self Resonant: 3.7MHz, Material - Core: Iron, Inductance Frequency - Test: 790 kHz, Inductance: 510 µH, Current Rating (Amps): 98 mA.