IM04BH8R2K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 8.2UH 360MA 600MOHM TH
Packaging: Bag
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 600mOhm Max
Q @ Freq: 50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 50MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 360 mA