IM04EB1R0K
IM04EB1R0K Vishay Dale
IM_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1UH 785MA 290 MOHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 290mOhm Max
Q @ Freq: 50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant: 200MHz
Material - Core: Phenolic
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 785 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 1UH 785MA 290 MOHM TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 290mOhm Max, Q @ Freq: 50 @ 25MHz, Frequency - Self Resonant: 200MHz, Material - Core: Phenolic, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 785 mA.